Ivan Legeida

prawnik

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed vehicula mi sit amet tellus feugiat; a tempor ligula cursus. Phasellus euismod arcu id finibus aliquam!
[Więcej >>>]

O mnie

Jestem partnerem zarządzającym w kancelarii prawnej PLP Law Group z siedzibą w Kijowie. Posiadam 10 letnią praktykę i doświadczenie w zakresie prawa handlowego, prawa spółek, podatków, a w szczególności windykacji.

Biorąc pod uwagę, że jednym z podstawowych przedmiotów działalności naszej Kancelarii jest windykacja, jestem na bieżąco zaangażowany w różnego rodzaju projekty dotyczące skutecznego odzyskiwania długów. Na co dzień wspieram procesy odzyskiwania długów na rzecz ukraińskich banków, włączając w to Kredobank (spółka-córka polskiego banku PKO B.P.), Ukrsozbank (Unicredit Croup), ProCredit Bank (ProCredit Holding), a także reprezentujemy interesy zagranicznych wierzycieli ukraińskich przedsiębiorstw.

Ukraina, niestety, nie jest przodującym krajem w zakresie ochrony praw wierzycieli, a w związku z tym ukraińscy dłużnicy mogą czuć się bardziej bezkarnie, aniżeli na przykład dłużnicy w Polsce. Jednakże jestem coraz bardziej przekonany o tym, iż pomimo oczywistych braków, które istnieją w naszym systemie prawnym, możemy coraz skuteczniej odzyskiwać pozornie niedające się odzyskać wierzytelności dzięki skuteczności czynności komorniczych i prawidłowym wykorzystaniu dostępnej dźwigni prawnej.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że wysiłek, który podejmujemy dzień po dniu, tworzy świat nieco lepszym. Wierzę w to, że zagraniczne firmy mogą być tratowane na Ukrainie uczciwie i sprawiedliwie, a także, że mogą uzyskać to, co im się zgodnie z prawem należy.

Zapraszam Cię do lektury bloga i komentowania, a w razie potrzeby do zadania pytania drogą mailową, czy za pomocą telefonu! Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Do zobaczenia lub usłyszenia!
Ivan Legeida